Atpakaļ

Bioflavonoīdi un to iedarbība

Tulkojumā no latīņu valodas, vārds “bioflavonoīds” nozīmē “dzeltenais”, kas ir to dabīgā krāsa. Bioflavonoīdi veidojas augos to vielmaiņas rezultātā un ir atbildīgi par daudzu funkciju nodrošināšanu — auga pigmenta veidošanos, kas nosaka auga krāsu, aizsardzību pret UV starojumu, slāpekļa uzņemšanu un vispārējo fizioloģisko funkciju regulēšanu auga organismā. Dārzeņi, jo īpaši pētersīļi, sīpoli, brokoļi, selerijas, kā arī mellenes un citas ogas, visi citrusaugļi, sarkanai vīns un melnā šokolāde (ar vismaz 70 % kakao saturu) satur lielu daudzumu bioflavonoīdu. Ir zināms par vairāk nekā 5000 bioflavonoīdu veidu.

Bioflavonoīdi Sinupret®

Unikālā 5 augu — verbēnas, genciānas, skābeņu, plūškoka un prīmulas — kombinācija satur lielu daudzumu dažādu bioflavonoīdu. Prīmulas ziedi satur gosipetīnu (latīniski gossypetin), rutīnu (latīniski rutin) un izokvercetīnu (latīniski isoquercetin). Skābenes satur hiperozīdu un kvercetīnu, bet verbēna — luteolīnu un apigenīnu. Plūškoka ziedi satur daudz naringīna, rutīna, kvercetīna un kemferola.

Sinupret® iedarbība

Ir pierādīts ka Sinupret sastāvā esošie bioflavonoīdi aktivizē sarežģītus bioķīmiskus procesus organismā un stimulē hlora jonu starpšūnu transportu. Elpceļu gļotādā ir daudz kanālu, pa kuriem hlora joni savas pārvietošanās laikā pasīvi izvada ūdens molekulas no šūnām. Tādējādi tiek veidots elpceļu sekrēta šķidrais slānis, kurā skropstiņepitēlija skropstiņas var brīvi kustēties un izvadīt sekrētu (gļotas). Tā notiek pašattīrīšanās process — mukocilārais transports. Dažādu patogēnu, vīrusu un baktēriju izraisītu infekciju dēļ tiek traucēts hlora jonu transports, sekrēts kļūst biezāks un rodas deguna aizlikums.

Sinupret® sastāvā esošie bioflavonoīdi stimulē hlora jonu starpšūnu transportu, tā sašķidrinot biezo sekrētu un atjaunojot pašattīrīšanās mehānisma jeb mukocilārā transporta darbību, tādējādi novēršot deguna aizlikumu!

Sinupret® sastāvā esošie bioflavonoīdi:
• stimulē hlora jonu izdalīšanos;
• sašķidrina sekrētu;
• aktivizē mukocilāro transportu.

Svarīgi! Jo augstāka bioflavonoīdu koncentrācija, jo spēcīgāk iedarbojas Sinupret®